Telefon
WhatsApp
Vajinal lazer uygulaması pratik bir tedavidir

İçinde bulunduğumuz enformasyon çağı, sosyal medyanın popülerliği, yoğun ve aktif kullanımı genital estetik operasyonlarının varlığını daha da gün yüzüne çıkarmıştır. Bu sayede dile getirilmekten çekinilen bu durumlar için artık kadınları profesyonel destek alır duruma gelmiştir.

Kadınlarda normal doğum sonrası, aşırı kilo alıp verme ve yaşın ilerlemesi gibi nedenler sonrasında vajinal genişleme cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir ayrıca kadınlarda sosyal hayatı olumsuz etkileyen ve toplumda oldukça sık karşılaşılan idrar kaçırma sorununun çözümünde önemli bir yere sahip olan vajinal lazer uygulaması, kolay ve pratik bir tedavi metodudur.

VAJİNOPLASTİ UYGUN BİR ALTERNATİF OLABİLİR

Normal doğum ya da herhangi bir sebepten vajinal laksisitesi olan hastalarda meydana gelen cinsel fonksiyon bozukluklarında, toplumda her 3 kadından birini ilgilendiren idrar kaçırmada, menopoza bağlı vajinal kuruluk ve ağrılı cinsel ilişki sorunları içinde sıklıkla lazer kullanılmaktadır. Ayrıca çok sık vajinal enfeksiyon geçiren kadınlarda tedavi seçeneklerinden biridir. Vajinal lazer yöntemi ile vajinal duvarda epitelizasyon yeni hücre oluşumlarını uyarmaktadır bu sebepten yajinal bölgenin sıkılaşması gençleştirilmesinde (rejuvenasyon) katkısı oldukça fazladır. Bu yöntem cinsel hazzın arttırılmasını ve orgazmın daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmesi için uygulanmaktadır. Ameliyattan çekinen hastalar için iyi bir seçenektir. Ancak doğum sonrası idrar torbası, barsak veya rahim sarkması gibi anatomik sorunları olan hastalar için vajinoplasti operasyonları (vajinanın ameliyatla daraltılması) çok daha uygun bir alternatiftir. Bunun yanında idrar torbasında sarkma problemi olmayan, ancak öksürük, hapşırma veya gülme sırasında idrar kaçıran kadınlar için de lazerle vajina daraltma uygun bir çözüm sağlamaktadır.

VAJİNAL LAZER İŞLEMLERİNDE KANAMA YAŞANMAZ

Vajinal lazer uygulamaları son derece ağrısızdır. Vajinanın içerisine yerleştirilen kadın doğum muayenelerinde sıklıkla kullanılan ultrason probuna benzer bir prob ile tamamıyla ağrısız, acısız, lokal anestezi ile uygulanan bir işlemdir. İşlem sırasında cerrahi bir kesi veya dikiş uygulanmaz; bu nedenle de işlemin kanama, enfeksiyon gibi komplikasyon riskleri yoktur. 

GENİTAL BEYAZLATMA YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTİR

Devamlı sentetik iç çamaşırı giyilmesi, günlük ped kullanımı, dar kıyafet giyilmesi, cilt PH dengesini bozan temizleyiciler, kremler, deodarantlar, lazerle epilasyon, tüy dökücü kremler ve ağda uygulanmaları genital bölgenin renginde koyulaşmaya neden olur. Pek çok kadın, vajina renginin kararmasından dolayı estetik kaygılar ve özgüven eksikliği yaşayabiliyor. Vajina rengindeki kararmadan kaynaklı cinsel temastan kaçınma meydana gelebilir. Genital bölge beyazlatmak için uygulanan yöntemler ameliyatsız estetik uygulamalardır. Genital beyazlatma işlemi kadınların yaşam kalitelerini artırabiliyor ve çiftlerin cinsel hayatları açısından da fayda sağlıyor. Beyazlatma işlemi için lazer teknolojileri kullanılarak müdahale edilebilmektedir. Kişiye muayene edilen aynı gün içinde uygulanabilir. İşlemler basit, ağrısız ve günlük hayata hemen dönüşü mümkün kılan uygulamalardır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!