Telefon
WhatsApp
Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası dövme festivali Grand Pera’da


Dövme sektörünün lideri Golden Arrow, pandemi sonrası uzun bir aradan sonra 26 Nisan ve 28 Nisan tarihleri arasında Taksim Grand Pera’da düzenlenen İstanbul Tattoo Convention’da dünyanın önemli sanatçılarını ve dövme sanatı tutkunlarını bir araya getiriyor. Festivalin en önemli sürprizi ise “Güneydoğu’nun 60 yaşının üzerinde olan ve dövme geleneğini sürdüren kadınları olacak. Ziyaretçiler, Tattoom Art Gallery sponsorluğunda düzenlenen ünlü Antropolog Ahmet Yavuklu’nun Deq (dövme) seminerini dinleme ve izleme imkânını da bulacak.

dovme-yaptiran

GÜNEYDOĞULU KADINLAR GELENEKSEL DÖVMELERDEN YAPACAK

Güneydoğulu dövme yapan kadınların, gençliklerinde büyüklerinden öğrendikleri gibi yeni doğum yapmış annelerin anne sütünü, odun isi ile karıştırarak elde ettikleri malzemeleri iğne ile ellerine, yüzlerine ve bacaklarına işleyerek köylerindeki genç erkeklerin kalplerini kazanmaya çalıştıkları söylenir. O dönemde dövmeleri; totem, koruyucu ya da şans getirmesi amacı ile yapan Güneydoğulu yaşlı kadınlar, festivalde dövme tutkunlarına geleneksel yöntemlerle dövme yapacaklar.

istanbul-tattoo-convention

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ DÖVME SANATÇILARI KATILACAK

Bu sene 6.ncısı düzenlenecek olan ‘İstanbul Tattoo Convention’a, aralarında Hollywood yıldızlarının dövmelerini yapan ABD, Birezilya, Rusya, İtalya, İngiltere, Hollanda ve Almanya gibi dünyanın birçok yerinden ünlü dövme sanatçıları katılacak. Grand Pera'nın tarihi dokusuyla bütünleşecek olan ‘İstanbul Tattoo Convention’ sadece dövme sanatına odaklanmakla kalmayacak, aynı zamanda ziyaretçilere eğlenceli ve sosyal bir atmosfer de sunacak. Festivalde konserler, performans sanatları, lezzetli yeme-içme durakları da yer alacak.

dovme-yaptiran (1)

İSTANBUL TATTOO CONVENTION 2024 PROGRAMI

26 NİSAN CUMA        14:00 – 23:00

27 NİSAN CUMARTESİ   11:00 – 23:00

28 NİSAN PAZAR       11:00 – 20:00

İLETİŞİM

Grand Pera, Beyoğlu - Cercle D’orient

Hüseyinağa Mahallesi, İstiklal Caddesi. No:56/58, 34440 Beyoğlu / İstanbul
(0212) 640 73 72

GOLDEN ARROW TATTOO SUPPLY

Caferağa Mah. Sakızgülü Sok. No:21/1 34710 Kadıköy / İstanbul
(0216) 3474556

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!