Telefon
WhatsApp
Sağlıklı ve güzel bir cildin sırrı

 

Sağlıklı bir bağışıklık sistemi, bizi çeşitli hastalıklardan korur ve genel sağlığımızı sürdürmemize yardımcı olur. Cilt sağlığını da doğrudan etkileyen bağışıklık sistemi özel tariflerle cilt sağlığına olumlu etki ediyor. Eczacı-Homeopat Ezgi Nevçehan, “Aromaterapide doğru özelliklere sahip ve farmakope standartlarına uygun yağların kullanılmasıyla cilt sağlığı üzerinde istenilen olumlu etkileri görmemiz mümkün olduğunu belirterek, bu yağlar soğuk sıkım sabit yağlar, tohum yağları ve doğru maserasyon yöntemleriyle elde edilen yağlardır. Cildin lipiol bariyer yapısını iyileştirerek kaybettiği lipidleri geri kazandırarak cilt bariyerini onarırlar” dedi.

ezgi-nevcehan
Eczacı ve homeopat Ezgi Nevçehan

NEVÇEHAN, “BU YAĞLARDAN BAZILARINI İSE ŞÖYLE SIRALADI

  • Hodan Yağı (Omega 6)
  • Haşhaş Yağı (Omega 3, Omega 6, Omega 9)
  • Shea Butter (Koruyucu Bariyer)
  • Avokado Yağı (Omega 3, C, E, K, B6, B3, B5 Vitaminleri)

Eczacı-Homeopat Ezgi Nevçehan, stresin cilt yapısını etkileyen en önemli faktörlerin başında geldiğini belirterek, “Kortizol hormonu seviyesinin yüksekliği hem ruh halimizi hem de bedenimizde izler bırakıyor. İşte bunun içinde kadın ve erkekler için ayrı ayrı hazırlanması gereken karışımlar olduğunu” söyleyerek şu bilgileri verdi.

  • Stresle Başa Çıkma (Erkek): Vetiver, Günlük, Sedir
  • Stresle Başa Çıkma (Kadın): Vetiver, Lavanta, Günlük

Nevçehan “Bu karışımları gün içinde kendinizi stresli, gergin, yorgun hissettiğiniz anlarda bileklerinize, kulak arkasına ve burun ucunuza sürerek aromatik yağların keyifle sizi daha dingin bir ruh haline getirmesinin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca cildimizin organlarımızı yansıttığını unutmayalım. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi, sağlıkla çalışan organlarımız için doğru takviyeleri kullanmak her şeyden önemli. Bu aşamada ise sizlere mutlaka kullanmanız gereken takviyelere değinerek, Omega 3, D vitamini, çinko, prebiyotik/probiyotik ve quercetin alımı, bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir” ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!