Telefon
WhatsApp
Saç botoksu faydaları nedir?

Yaşımız ilerledikçe saçlarımızı kaybetmeye başlarız ve kalan saçlarımız da yaşlı bir hale bürünür. Yıllarca renk ve sıcaktan kaynaklanan tahrişten sonra, saçlarımız gittikçe cansız bir görüntü verir. Donuk, hasarlı, kıvırcık saçlarınızı düzeltmek için bir şeyler arıyorsanız, Saç Botoksu sizin için yardımcı olabilir. Saç Botoksu, saçınızın görünümünü anında güzelleştirebilecek salon ya da ev uygulamasıdır. Saç Botoksunun sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

SAÇ BOTOKSU NEDİR?

Saç Botoksunun gerçek kozmetik botoks enjeksiyonları ile ilgisi yoktur. Aslında, saçınıza uygulanan ve ısı ile şartlandırma tedavisidir. Botoksun kırışıklıklarınızı yumuşattığı gibi Saç Botoksu da saçlarınızı pürüzsüzleştirir. Saç Botoksu saçları kaplamak, güçlendirmek, parlaklık ve hacim kazandırır. Kalıcı bir uygulama değildir ve 3-4 ay içinde tekrarlanmalıdır.

SAÇ BOTOKSU TEDAVİSİNİN FAYDALARI

Saç Botoksu malzemeleri salondan salona değişir. Bununla birlikte, çoğu kolajen, vitaminler, antioksidanlar ve yağlar içerir. Saç Botoksu köklerinden uçlarına kadar doğrudan saçınıza uygulanır ve bir süre saç üzerinde bırakılır. Saçlarınız daha sonra yıkanır. Ürün saçları aylarca sürebilen koruyucu bir tabaka ile kaplar.

Saç Botoksunun faydaları şunlardır:

  • Hasarları onarır: Kollajen, hasarı veya kırılmış saç uçlarını onarır, saçlarınızı daha dolgun hale getirmek için ince telleri kalınlaştırır. Ayrıca kıvırcıklığı gidermek için de kullanılabilir.
  • Saçları besler: Uygulamada kullanılan C ve E gibi vitaminler saçları besler.
  • Nemlendirir: Uygulama esnasında kullanılan jojoba ve argan gibi yağlar saçları nemlendirir

SAÇ BOTOKSU TEDAVİSİNİN YAN ETKİLERİ VAR MI?

Saç Botoksu genellikle güvenlidir ve çok az yan etkisi vardır. Yan etkiler, bileşenlere tahriş veya alerjik reaksiyonları içerir. Alerjiye yatkınsanız veya hassas bir cildiniz varsa, önce saçınızdaki bir bölgede Saç Botoksu testi yapabilirsiniz.

Bu yan etkiler şu şekilde görünebilir:

  • Kızarıklık
  • Pullanma
  • Kaşıntı
  • Şişme
  • Ağrı

Saç Botoksu tedavilerini çok sık alırsanız, beklentileriniz ters tepebilir. Saç Botoksu aşırı kullanımı saç köklerine zarar verebilir ve saç dökülmesine neden olabilir. Ayrıca kırılmaya, dehidrasyona ve donukluğa neden olabilir.

HERKES SAÇ BOTOKSU YAPTIRABİLİR Mİ?

Saç Botoksu tüm saç tipleri için güvenlidir. Aslında saçlarınız için iyi ve besleyicidir. Herkes bu tedaviden yararlanabilir, ancak özellikle saçları hasar görmüş olanlar... Saç Botoksu saçınızdaki bukleyi veya rengi çıkarmamalıdır. Bileşenlere alerjiniz varsa, bu uygulamayı denememelisiniz.

SALONLARDA VE EVDE SAÇ BOTOKSU TEDAVİLERİ

Hem salon hem de evde yapılan tedaviler saçınızın görünümünü iyileştirebilirken, muhtemelen bir salonda daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Salonlar daha güçlü ürünlere ve bunları uygulama deneyimine sahiptir. Malzemelerin nüfuz etmesine yardımcı olmak için buhar, saç kurutma makinesi veya kırmızı ışık kullanabilirler. Salon profesyonelleri, tedavilerin ömrünü nasıl uzatacaklarını bilir ve tedavinizden sonra kullanacağınız doğru ürün konusunda size tavsiyede bulunabilir.

SAÇ BOTOKSU VE KERATİN TEDAVİLERİ

Keratin tedavileri, saçları düzleştirmek ve pürüzsüzleştirmek için formaldehit gibi kimyasallar içerir. Formaldehit kanserlerle ilişkilendirilmiştir. Bu tedaviler kıvırcık, hasarlı saçları etkili bir şekilde pürüzsüzleştirebilirken, bukleleri de giderir. Saç Botoksu kimyasal madde içermez ve buklenizi sizden almaz. Tüm saç tipleri için güvenlidir.

Saç Botoksu, hasarlı ve ince saçların görünümünü iyileştirmek için güvenli ve etkili bir tedavidir. Kalıcı sonuç vermez. Başarılı sonuçları korumak için tedaviyi yılda 3-4 kez tekrarlamanız gerekir. Araştırmanızı yaptığınızdan ve saygın bir salon bulduğunuzdan emin olun. Alerji veya tahriş geçmişiniz olmadığından emin olmak için daima malzemeleri kontrol edin.   

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!