Telefon
WhatsApp
Orgazm olmak hayal değil

Op. Dr. Öğr. Üyesi Erhan Cömert’ten kadınların yaşam kalitesini artıran uygulama ve işlemler hakkında çok önemli bilgiler aldık.

ORGAZM AŞISI (O-SHOT) NEDİR?

Orgazm aşısı ya da yaygın kullanılan tabiriyle O-Shot, klitoris çevresi ve G noktasına uyguladığımız ve kişinin cinsel ilişkiden aldığı hazzı arttırmaya yönelik bir işlemdir. Bu uygulama esnasında, kişinin kendi kanını PRP adı verilen plateletlerce zengin bir plazmayla karıştırıp tekrar kendisine enjekte ediyoruz. PRP, içerdiği büyüme faktörleri etkisiyle klitoris ve G noktası bölgelerinde kanlanma ve duyarlılık oranını yükselterek cinsel uyarılma ile orgazmı kolaylaştırıyor.

AĞIRLIKLI OLARAK KİMLERE UYGULANIR? BİR YAŞ SINIRLAMASI VAR MI?

Vajina ve klitoris içi PRP uygulamasını, orgazm olamama (anorgazmi), cinsel isteksizlik ve ağrılı cinsel ilişki (disparoni) problemlerinin tedavisi amacıyla kullanıyoruz. Cinsel ilişkide his kaybı, kuruluk, orgazm problemleri ve buna bağlı zamanla gelişen cinsel isteksizlik sorunları başta olmak üzere, menopoza bağlı genital bölgede cilt incelmesi (atrofi), liken skleroz hastalığı ve idrar kaçırma sorunlarının giderilmesinde de O-Shot uygulaması kullanılabilmektedir. Ayrıca vajinal bölgedeki enfeksiyonların giderilmesi noktasında da O-Shot olukça faydalı sonuçlar vermektedir. Biz uygulama yaptığımız kişilerin 18 yaşını geçmesini tercih ediyoruz. Ancak özellikle menopoz sonrası cinsel haz kaybı yaşayan danışmanlarımız oldukça yoğun. Bunun dışında herhangi bir yaş sınırlaması yok.

PEKİ UYGULAMASI NASIL? ANESTEZİYE İHTİYAÇ DUYULUYOR MU?

Orgazm aşısı uygulamasında, öncelikle kişinin kolundan 15 cc kadar kan alınır. Bu kan, içinde pıhtılaşma önleyici maddeler bulunan özel bir PRP tüpüne aktarılır. Bu karışım, içerisindeki plazma ve alyuvarları ayırmak için santrifüj işlemine tabi tutulur. Bizim için plazmanın alt kısmında kalan yüzde 20'lik sıvı kısım çok önemlidir. Bu sıvıyı, enjektörle çekip kişinin klitoris ve çevresine enjekte ediyoruz. Uygulama öncesinde hafif anestezi etkisi sağlamak amacıyla bölgesel krem uygulanır. Bölgeyi uygun çözeltilerle dezenfekte ettikten sonra kişinin kendi kanıyla hazırlanan PRP karışımını klitoris çevresi, G noktası ve çevresi, vestibulum, vajina iç dudakları (labia minora) ve vajina ön duvarı kısımlarına oldukça ince uçlu iğneler ile enjekte ediyoruz. 

TÜM BU İŞLEMLER NE KADAR SÜRÜYOR?

Biraz önce de belirttiğim gibi, orgazm aşısı (O-Shot) işlemi iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama olan PRP çözeltisinin hazırlanması 10 dakika, ikinci aşama olan enjeksiyon işlemi ise birkaç dakika sürer. Toplamda 15 dakika kadar süren bu işlem sayesinde kişinin cinsel yaşantısında alacağı haz düzeyini zirveye taşıyoruz.

ORGAZM AŞISI YAPTIRAN KİŞİNİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN ŞEYLER NELERDİR?

Kişi, işlem sonrası aynı gün işine ve sosyal yaşantısına dönebilir. Banyo, tuvalet, cinsel ilişki gibi durumlar için herhangi bir kısıtlama gerekmez. İşlemden sonra hafif pembe bir sızıntı şeklinde kanama ve çok hafif sızlama, beklediğimiz etkilerdir. Çok gerekli durumlarda hafif ağrı kesiciler önerilebilir, ancak çoğu durumda buna gerek kalmaz.  

BU İŞLEMİN HİÇ Mİ RİSKİ YOK? AYRICA O-SHOT BAŞARI DÜZEYİ NEDİR?

Uygulama kişiden alınan kanla yapıldığı için hiçbir risk veya yan etki barındırmaz. Ayrıca orgazm aşısına yönelik çalışmalar, kişiden alınan bu az miktardaki kanın, hemoglobin, hematokrit ve platelet sayısını değiştirmediğini de ortaya koymuştur. Doğru hasta grubunda, uygun tüp ve hazırlama tekniği uygulanarak yapılan O Shot uygulamalarında hasta memnuniyet düzeyi oldukça yüksektir. Şu ana kadar yaptığımız işlemlerden aldığımız geri dönüşler de oldukça başarılı sonuçlar verdiğini gösteriyor. Tüm bunların yanında kadının özgüven eksikliğini de gideriyoruz. Ayrıca bu işlemlerle kadınlarımızın yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarıyoruz.

BU AŞI BİR KEZ Mİ UYGULANIR? ÖYLE DEĞİLSE NE KADAR SIKLIKTA TEKRARLANIR?

Çoğunlukla orgazm aşısını tekrarlamaya gerek kalmamakla birlikte gerek duyulması halinde iki haftada bir, 4-6 seans uygulamayı istiyoruz. Sonuçta kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir uygulamadan söz ediyoruz.

‘O-Shot’ ve ‘G-Shot’ arasındaki farklar nedir?

G Shot ise O-Shot uygulamasından farklılıklar içerir. Jinekolojik muayene masasında hazırlanan hastaya yapılan jinekolojik muayene sırasında G noktası tespit edilir. Ardından lokal anestezi enjeksiyonu yapılır ve birkaç dakika süren işlem ile G noktasını içeren alana hyaluronik asit uygulaması yapılır. Hyaluronik asit, aslında basit kozmetik işlemlerde de kullanılan ve ‘dolgu’ olarak bilinen materyallerin ana maddesidir. İşlem ortalama birkaç dakika sürer. İşlem sonrası kanama veya ağrı olmaz ve kişi hemen sosyal hayatına dönebilir.

İşlem sonrasında zaman zaman 6-12 saat cinsel perhiz önerilebilir. Dolgu materyallerinin ömrü kişiye göre 6-12 ay arasında değişebilir. Sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir. G noktası enjeksiyonu her yaşta uygulanılabilir.  

DR. ÖĞR. ÜYESİ ERHAN CÖMERT KİMDİR?

1986 tarihinde Samsun’da doğdu. İlk öğrenim ve lise eğitimini Samsun’da tamamladı. 2011 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek doktorluk unvanını aldı.

Mezuniyet sonrası ilk olarak Çorum'da daha sonrasında Samsun’da hekimlik görevini yaptı. İhtisasını 2019 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.

İlk görev yeri olan Ardahan Göle Devlet Hastanesi'ne atandı aynı zamanda görev aldığı süre zarfında başhekimlik görevini yürüttü. Erhan Cömert şu anda Beylikdüzü Medicana International İstanbul Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktadır. Ayrıca İstanbul Rumeli Üniversitesi'nde Doktor Öğretim Üyesi olarak akademik çalışmalarını yürütmektedir. Laparoskoik cerrahi ve kozmetik jinekoloji alanlarında çalışmalarını yürütmektedir.

Op. Dr. Öğr. Üyesi Erhan Cömert, evli ve iki çocuk babasıdır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!