Telefon
WhatsApp
Kirpikleri uzatan doğal ve bitkisel yağlar


Uzun ve gür kirpiklere sahip olmak isteyenleri bu tarafa alalım. Kirpiklerin daha uzun ve hacimli görünmesi için piyasada birçok ürün bulunsa da, kimyasal içermeyen doğal malzemelerden yararlanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bazı bitkisel yağlar, hem kirpik, hem de kaş bakımında sık sık kullanılır. Bu yağlar, düzenli olarak kullanıldığında kirpiklerin uzamasını, gürleşmesini ve daha hacimli görünmesini sağlar. İşte, kirpiklerin uzun ve hacimli görünmesini sağlayan yağlar…

TATLI BADEM YAĞI KİRPİKLERİ UZATIR MI?

Tatlı badem yağı, A, B ve E vitamini bakımından zengindir. Ayrıca yüksek oranda antioksidan içerir. Bu sayede kirpikleri büyümeye teşvik eder. Ayrıca kalınlaşmasına da yardımcı olur. Badem yağını kirpiklerinize uygulamak için, pamuk topuna 1-2 damla yağ sürün. Gece yatmadan önce bu yağı kirpiklerinize uygulayın ve durulamayın. Bir gece bu şekilde bekletin.

hindistan-cevizi-yagi-kirpik

JOJOBA YAĞI KİRPİKLERİ UZATIR MI?

Jojoba yağı, kirpiklerin doğal bir şekilde büyümesini sağlayan yağlardan biridir. Saç tellerini ve kirpikleri güçlendiren jojoba yağına, maskara fırçasını batırın ve kökten uçlara doğru uygulayın. En iyi sonucu alabilmek için, bunu her gece yatmadan önce uygulayın.

HİNT YAĞI KİRPİKLERİ UZATIR MI?

Hint yağı, saçın ve cildin parlak görünmesine yardımcı olan vitaminler içerir. Maskara fırçasını hint yağına batırın ve kökten uçlara doğru uygulayın. Bu uygulamayı gece yatmadan önce yapabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞI KİRPİKLERİ UZATIR MI?

Zeytinyağı, içeriğindeki mineraller sayesinde kirpikleri besler ve sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar. Zeytinyağını uygulamadan önce az miktarda ısıtın ve oda sıcaklığında soğuması için bekletin. Daha sonra maskara fırçası ve temiz bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Bu uygulamayı haftada 3 kez yapabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YZĞI KİRPİKLERİ UZATIR MI?

Hindistan cevizi yağı, saçların ve kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Maskara fırçasına az miktarda hindistan cevizi yağı sürün ve kökten uçlara doğru uygulayın. Her gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Ayrıca hindistan cevizi yağını, makyajınızı temizlemek için de kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Bu yağlar ciltte alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği için, kullanmadan önce mutlaka kolunuzun küçük bir alanında test edin. Eğer bölgede kızarıklık, kaşıntı, yanma, dökülme gibi yan etkiler görülürse, bölgeyi bol su ile durulayın. Ayrıca yağları uygularken, gözünüze kaçmamasına çok dikkat edin. Gözünüze yağ gelmesi halinde, bol suyla durulayın.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!