Telefon
WhatsApp
İngiliz kadın Türk plastik cerrahı ifşa etti


İngiliz gazeteci, gizli kimliğe bürünerek Türk doktoru ifşa etti. Son dönemde İngilizlerin Türkiye'deki estetik cerrahiye olan ilgisi, Türk Lirası'nın değer kaybetmesi ve sağlık turizminin yükselişiyle paralel olarak artarken, İngiltere'nin ünlü gazetesi The Sun, dikkat çekici bir haberi manşetine taşıdı.

İNGİLİZCE BİLMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

The Sun'un öze haberine göre, İngiltere'deki bir otelde gerçekleşen bir tanıtım etkinliğinde, Türkiye'deki bir estetik cerrahi şirketinin organizasyonunda yaşananlar şoke ediciydi. Bir kadın, Brezilya tipi kalça kaldırma ameliyatı olmak istediği bahanesiyle Türk doktorla gizli bir görüşme ayarladı. Çok iyi İngilizce bilmediğini iddia eden kadın, bir tercüman aracılığıyla iletişim kurarak doktorla buluştu. Otel odasında gerçekleşen görüşme sırasında, doktor kadının pantolonunu indirerek fiziki inceleme yaptı.

estetik-ameliyat-fiyat
The Sun haberinde doktorun ismi, Serkan Süleyman Aslan
olarak açıklandı.  

İNGİLİZ YASALARINA GÖRE ÇOK SAYIDA SUİSTİMAL VAR

The Sun'un haberine göre, Londra'daki otelde yaşananlar pek çok yasanın ihlaline de yol açtı. Cerrahın İngiliz Tıp Konseyi tarafından tescil edilmemiş olması, kadının izni olmadan iç çamaşırının indirilmesi, satış stratejilerinde bulunulması ve doktorun ruhsatının olmaması gibi pek çok suistimal tespit edildi.

“DOKTOR HİÇBİR UYARIDA BULUNMADI”

Görüşme sırasında, kadından tıbbi geçmişini paylaşması istendiği ve doktorun hiçbir uyarı yapmadan fiziki muayeneye başladığı belirtildi. Fiziki incelemenin sadece iki buçuk dakika sürdüğü, muhabirin güvenlik endişelerini dile getirdiği ancak tercümanın herhangi bir sorun olmadığını iddia ettiği ifade edildi.  

TÜRKİYE’DE ESTETİK AMELİYAT PAKETİ TEKLİF EDİLDİ

Görüşme sonrasında, İngiliz muhabire uçuşlar, otel ve ameliyatı içeren bir paket teklif edildi ve hemen kabul etmesi karşılığında indirim yapılacağı bildirildi. Ancak, planın ayrıntıları hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. İngiltere'de bu tür ameliyatların maliyetinin oldukça yüksek olduğu göz önüne alındığında, yapılan indirimlerin cazip olduğu ancak etik olup olmadığı tartışmalı bir konu olarak öne çıkıyor.

Görüntülerdeki Türk doktorun isminin Serkan Süleyman Aslan olduğu ifade edilirken, söz konusu videonun şubat ayında kayda alındığı belirtildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!