Telefon
WhatsApp
En sık başvurulan estetik ameliyatlar!

 

Unutulmamalıdır ki, mutluluk ve özgüven sadece dış güzellikle değil, aynı zamanda içsel dengeyle de yakından ilişkilidir. Ancak, estetik (plastik) cerrahi, bireylerin dış görünümündeki rahatsızlıkları giderebilerek onları daha mutlu, kendine güvenli ve iç huzuru bulmuş bir şekilde hayatlarına devam etmelerini sağlar. İşte en çok başvurulan estetik ameliyat türleri ve bu operasyon çeşitleri hakkındaki genel bilgiler:

RİNOPLASTİ: BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

Rinoplasti, en sık tercih edilen estetik cerrahi operasyonlardan biridir. Burun estetiği ameliyatı, burun şeklini isteğe göre düzeltebilir, küçültebilir veya büyütebilir. Burun kemeri alınabilir, burun ucu kaldırılabilir veya inceltilebilir. Ayrıca, burun delikleri küçültülerek nefes alma problemleri giderilebilir.

MEMEDE ESTETİK OPERASYONLAR

Meme, kadının kadınlığını hissettiği önemli bir organdır. Meme estetik operasyonları ile meme boyutu düzenlenebilir, sarkıklıklar düzeltilebilir ve simetri sağlanabilir. Jinekomasti gibi erkeklerdeki meme büyümeleri de liposuction ile tedavi edilebilir.

LIPOSUCTION (LİPOSAKŞIN): YAĞ ALMA AMELİYATI

Liposuction, istenmeyen yağ birikimlerini dışarı alarak vücut şekillendirme sağlayan bir operasyondur. Bu işlem, uygun deri yapılarına sahip bölgelere uygulanabilir ve zayıflama yöntemi değil, vücut şekillendirme operasyonudur.

KARIN GERME AMELİYATI

Doğum veya aşırı kilo kaybı sonrası oluşan karın sarkmalarını düzeltmek için yapılan bir operasyondur. Liposuction ile birlikte uygulanabilir ve gevşemiş kaslar sıkılaştırılarak karın bölgesi daha düz ve sıkı bir görünüm kazanır.

BLEFAROPLASTİ: GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Yaşlanma ve genetik faktörlerin etkisiyle oluşan göz çevresindeki değişiklikleri düzelten bir operasyondur. Torbalanmış yağ dokuları ve sarkan deri ve kas dokuları alınarak kişiye daha genç ve dinç bir görünüm sağlanır.

KAŞ KALDIRMA AMELİYATI

Kaş kaldırma operasyonu, kişiye daha çekici ve dinamik bir görünüm kazandırır. Saç içinden yapıldığı için yüzde herhangi bir iz bırakmaz.

YÜZ GERME OPERASYONLARI

Yüz germe operasyonları ile sarkan ve kırışmış cilt düzeltilir ve genç bir görünüm elde edilir. Diğer operasyonlarla birlikte uygulanarak daha etkili sonuçlar elde edilir.

YÜZE VE DUDAĞA YAĞ ENJEKSİYONU

Yüzdeki cilt altı yağ dokusunun azalmasıyla oluşan deformasyonları düzeltmek için uygulanan bir operasyondur. Cilt altına enjekte edilen yağ dokusu, cildin desteklenmesini sağlar.

KULAK ESTETİĞİ OPERASYONLARI

Kulak estetiği operasyonları, doğumsal kulak deformitelerini düzeltmek için yapılır ve genellikle çocukluk döneminde tercih edilir.

ÇENE - ELMACIK KEMİĞİ AMELİYATLARI

Yüz kemiklerindeki dengesizlikleri düzeltmek için uygulanan bir operasyondur. Çene dolgusu gibi yöntemlerle yüz hatları belirginleştirilir.

BACAK ESTETİĞİ

Bacak estetiği operasyonları, bacaklardaki fazla yağ dokusunu alarak şekillendirme yapar ve sarkan cilt düzeltilir.

GENİTAL BÖLGE ESTETİK CERRAHİSİ

Genital bölge estetik cerrahisi, cinsel yaşamı olumlu etkileyen bir operasyondur. Küçük dudakların küçültülmesi, büyük dudaklara yağ enjeksiyonu ve vajinanın daraltılması gibi işlemler içerir.

Bu operasyonlar, bireylerin kendilerini daha iyi hissetmelerini ve yaşam kalitelerini artırmalarını sağlar.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!