Telefon
WhatsApp
Dr. Ebru Şen’den uyarı: Merdiven altı estetik operasyonlarına dikkat!

 

Ruhsatsız ve belgesiz olarak işlem yapan merdiven altı estetik merkezlerine kesinlikle gidilmemesi gerektiği konusunda uyaran Dr. Ebru Şen, bayram öncesi bu tarz kliniklerin arttığına dikkat çekiyor ve ekliyor; “Yaptırdığını kişinin doktor olduğuna, kullanılan ürünün hangi laboratuvarda yapıldığı bilgisine emin olun. Kimse sizden doku ya da kan almadan belli işlemlerden geçirip ya da belli bir süre beklemeden kendi hücrenizi size veremez. Ülkemizde yasal olarak üretim yapan parmakla sayılı laboratuvar var, size söylenen yer bunlardan biri mi mutlaka sorgulamalısınız.

plastik-cerrah

Mesela kendi hücreleriniz laboratuvarda üretilecekse sizden bulaşıcı hastalığınız olmadığına dair kan tahlili istenir. Varsa sizin hücrelerinizde çalışılamaz. Bu tüm hastaları koruyan bir önlemdir. Sizden bu istenmiyor ve kulak arkanızdan doku alınır fibroblastınızın üretildiği söyleniyorsa burada eksik bireyler olduğu aklınıza gelmeli.”

burun-ameliyati (2)

GÜVENİLİR VE KANITLANMIŞ TEDAVİLERİN ÖNEMİ

Dr. Şen, popüler tedaviler yerine, uzun yıllar kullanılmış ve güvenilirliği kanıtlanmış tedavilere öncelik verilmelidir diyor ve ekliyor, “Benim tercihim popüler olan her şeye değil de daha uzun yıllar kullanılıp güvenilirliği kanıtlanmış ya da güvenilirliği kesin olan tedavilerde”.  

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!