Telefon
WhatsApp
Cinsiyet değiştirme ameliyatı yapan plastik cerrahına dava açtı

Genç yaşta cinsiyet değiştirmesi için yanlış yönlendirildiğini ifade eden ABD’li bir genç çok sayıda kişiye dava açtı. Cinsiyet değiştirme ameliyatının ardından erkeğe dönüşen ‘Prisha Mosley’ erkek kimliği için ise ‘Charlie Mosley’ ismini kullanıyor. Mosley, Gaston County Yüksek Mahkemesi'nde açtığı davada, Greensboro'daki iki terapistin, Chapel Hill'deki bir çocuk doktorunun ve Gastonia'daki bir cerrahın cinsiyetini değiştirmesi için kendisini yanılttığını ileri sürdü.

 


Prisha Mosley'in hormon yüklemesi nedeniyle bıyıkları çıkıyor

 

ÇOK SAYIDA DOKTORU SUÇLUYOR

‘Prisha Mosley’ dava ettiği kişilerin kendisinden bilgi sakladıklarını ve onu küçükken başladıkları dizi hormon tedavileri sonucunda cinsiyet değiştirme ameliyatına yönlendirdiklerini iddia ediyor. Dava, ‘Piedmont Plastik Cerrahi ve Dermatoloji’ doktoru olan Dr. Eric T. Emerson, ‘Family Solutions'da terapist olan ‘Brie Klein-Fowler’, ‘Tree of Life Counseling'de terapist olan ‘Shana Gordon’ ve ‘Cone Medical Services'te görev yapan ‘Dr. Martha Fairbanks Perry isimleri için açılmış durumda.

14 YAŞINDA CİNSEL SALDIRIYA UĞRUYOR

Bu ilginç hikâye ise şöyle başlıyor… Prisha Mosley, 14 yaşındayken cinsel saldırıya uğruyor ve bu saldırıya bağlı olarak hamile kalıyor. Mosley’in dramı bununla da sınırlı değil. Hamilelik sürecinde düşük yapıyor. 15 yaşındayken, depresyon nedeniyle Moses Cone Memorial Hastanesi'nde bir hafta yatıyor ve 16 yaşındayken, majör depresif bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk ve yeme bozukluğunu teşhisi konuluyor. Bunlar için, biri antipsikotik olmak üzere kendisine çok sayıda ilaç reçete ediliyor.

18 YAŞINDAYKEN GÖĞÜSLERİNİ ALDIRIYOR

Prisha Mosley, Kasım 2014'te Cone Health'te bir diyetisyene yönlendiriliyor ve diyetisyen de onu Dr. Martha Fairbanks Perry’e yönlendiriyor. İddiaya göre, Perry'nin gözetimi altında olan Mosley, bir tıp asistanına, erkek olmak için cinsiyet değiştirme bıçak altına yatmak istediğini ifade ediyor. İddiaya göre Dr. Perry, 17 yaşında olduğu bir dönemde Mosley'i cinsiyet değiştirmeye yönlendirmeye daha fazla teşvik etmeye başladı. Bir dizi doktor turundan sonra Mosley’in, 8 Aralık 2016 tarihinde göğüsleri ameliyatla alındı. Mosley, şu an testosteron y7üklemeleri ve ameliyatın etkilerinden kaynaklanan tıbbi sorunlar yaşadığını ancak, cinsiyet değiştirme sürecindeki kimseden destek alamadığını ifade ediyor.

OMUZLARI BÜYÜRKEN KALÇASI KÜÇÜLDÜ

Mosley’in, hormon yüklemeler ve ameliyatın ardından omuzlarının büyüdüğü, kalçalarının küçüldüğü ve cinsel organlarının işlevsiz bir hale geldiği de iddianamede yer alan bilgiler arasında.

Mosley, Twitter'da paylaştığı bir TikTok videosunda, milletvekillerine şu sözlerle sesleniyor: “Lütfen, diğer savunmasız, psikolojik sorunları olan çocukların benim gibi ömür boyu hasta olmasına izin vermeyin. Sağlıklı bedenlerini koruyun.”

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!