Telefon
WhatsApp
Alloblast kök hücre tedavisi nedir? Alloblast kök hücre tedavisi yan etkileri var mı?


ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NEDİR?

Alloblast kök hücre tedavisi uygulaması yeni doğmuş bebeklerin, sünnet derisindeki bağ dokusu hücreleri (fibroblastlar) ile gerçekleştirilen kök hücre tedavisine verilen isimdir. Alloblast kök hücre tedavisinin hedefi, cildin sıkılaşmasından, genç ve canlı bir görünüme kavuşmasından sorumlu tutulan moleküllerin seviyesini yükseltmektir.

Yenidoğan dönemindeki bebeklerden alınan sünnet derilerinde DNA zincirleri daha uzun olduğu için ilgili molekülerin aktivitesi dört kat daha yüksektir. Ayrıca yenidoğan döneminde hücrelerin kendini yenileme ve bölünme kapasiteleri çok daha fazladır. Bu sayede alloblast kök hücre uygulaması, diğer hyaluranik asit ve kolajen takviyesi uygulamalarından çok daha başarılı sonuçlar verir.

Alloblast kök hücre tedavisi, soğuk zincir altında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kök hücre merkezlerinde saklanan sünnet derileri, bir gün öncesinden siparişle aşı şeklinde uygulama merkezine gelir ve uygulamaya geçilir. Alloblast kök hücre uygulaması FDA, Avrupa ilaç ajansı tarafından onaylıdır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından da onay almış etkili bir tedavi yöntemidir.

alloblast-fiyatlari

ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ SAÇLARA FAYDALI MI?

Her insanda, 20 yaşından sonra fibroblast hücreleri azalır. Ciltlerde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmeye başlar. Cilde enjekte edilen fibroblast hücreleri uygulandıkları bölgede amaca yönelik faaliyete geçerek kollajen ve elastin üretimi yaparlar. Ciltte kuvvetli bir anti-aging aktivite yani yaşlanmayı önleme etkisi gösterirler; cildi sıkılaştırıp gençleştirirler, saç miktarını arttırırlar, akne izlerinin daralarak silikleşip kapanmasını sağlarlar.

ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİN YAN ETKİLERİ VAR MI?

Yüksek teknoloji sistemine sahip GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarda milyonlarca yeni fibroblast hücresinin çoğaltılması ile sağlanan bu işlem FDS onaylıdır. Fibroblast üretim tekniklerine özgü kritik prosedürler dahilinde gerçekleştirilir. Üretilen fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı’nın ve Avrupa Standartları’nın belirlemiş olduğu kalite kontrol süreçlerinden geçerek uygulamaya hazır hale getirilir.

Hasta kliniğe geldiğinde cildi lokal anestezik krem ile uyuşturulur. Kişiye özel sertifikası ile gelen Alloblast kök hücre, hastanın istenilen bölgesine enjekte edilerek uygulanır. Yan etki (immün yanıt) oluşturma riski kesinlikle yoktur. Çünkü bu hücreler çok genç olduğu için henüz kimlik kazanmış hücreler değillerdir. Ayrıca laboratuvar ortamında test edilirler. Bu nedenle yan etki diye bir şey asla söz konusu değildir.

ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ KAÇ SEANS UYGULANIR?

Doktor ve bu tedaviyi olmak isteyen kişilerin ortak olarak vereceği kararla, istenen bölgeye uygulanacak olan Alloblast kök hücre tedavisi genellikle tek seans olarak gerçekleşir. Bir kez uygulanacak bu işlem sonrasında istenen sonuç elde edilir.

Alloblast 5cc’lik homojen süspansiyon olarak steril olarak gelir ve uygulamadan 30 dakika kadar önce hastanın cildi temizlenerek lokal uyuşturan krem sürülür. Enjeksiyon ile dermis tabakasına uygulanan işlem sonrasında, hasta günlük yaşantısına devam edebilir.

ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ ETKİSİNİ NE ZAMAN GÖSTERİR?

Alloblast kök hücre uygulamasının ardından 24 saat boyunca cilde herhangi bir baskı veya sıvı muamelesi yapılmamalıdır. 24 saat sonrasında ise ılık duş almak uygundur. 72 saat boyunca ise makyaj vb. Kozmetik maddelerin ve işlemlerin cilde uygulanmaması gerekmektedir. Estetik işlemlerin ise en az 3 hafta sonrasında yapılması gerekmektedir.

sunnet-derisi-estetik

Uygulamanın etkisi enjeksiyondan hemen sonra görülür. Allogenik fibroblastların hedef bölgeye yerleşip, elastin ve kollajen üretmeye başlaması ve cildin yavaş yavaş diriliğini kazanması enjeksiyondan sonra 4-6 haftada nihai sonuca ulaşır. Alloblast uygulamasının etkileri uygulamadan çok kısa sonra, yaklaşık bir ay içerisinde görülmeye başlar. Kişinin kendi dokusundan alınarak yapılan Fibrocell’e göre sonuçlar 4 kat daha hızlı görülür. Çünkü Alloblast kök hücre tedavisinde kullanılan dokular daha genç. daha sağlıklı, daha dinamik, üstelik doku kültürüne alındığı ana kadar hiçbir olumsuz çevresel faktöre maruz kalmamış hücrelerdir.

ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ KALICILIĞI NEDİR?

Kişilere uygulanan allojenik fibroblastlar en az 4-5 yıl vücutta görevlerini sürdürürler. Kişinin cildi bu süre içerisinde genç kalmayı başarır. 4-5 yıl sonra ise tekrar aynı işlem doktor kontrolünün ardından yapılacaktır.

ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ FİYATI NEDİR?

Alloblast kök hücre tedavisi fiyatı klinik ve doktorlara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca ygulanacak tedavinin içeriği ve bölgenin belirlenmesi için doktor ile yapacağınız görüşmenin ardından uygulamanın fiyatı belirlenecektir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!